Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Kozmetika natyrore për lëkurë të shëndoshë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Kozmetika natyrore për lëkurë të shëndoshë    Wed Oct 05, 2011 5:02 pm

Reagimi i lëkurës suaj ndaj lëndëve kimike që i përmban kremi, mund t’ua irritojë lëkurën. Prandaj zgjidhni preparatet e vërteta për përmirësimin e pamjes dhe shëndetit tuaj. Vendosni për kozmetikë natyrore.

Organizmi i njeriut i pranon përbërjet natyrore dhe ndaj tyre nuk prodhon antitrupa. Përbërjet kimike janë të gjitha ato që organizmi i njeriut nuk i pranon dhe krijon antitrupa. Kjo është arsyeja e vetme pse kozmetika kimike dhe natyrore nuk na përshtatet pas njëfarë kohe, prandaj duhet ta ndryshojmë kremin tonë të preferuar.

Kozmetika natyrore ka të njëjtin ndikim që ditën e parë edhe pas tridhjetë ditësh edhe pas njëqind ditësh. Mund ta përdorni pa frikë nga karcinomet të cilat nxiten nga kozmetika kimike dhe marketingu. Ajo nuk përmban konzervans sintetikë, të cilët përkrah ngjyrave dhe aromave sintetike janë shkaktuesit kryesorë të alergjive.

Kozmetika natyrore, për dallim nga ajo kimike, e ndjek ritmin biologjik të lëkurës dhe i nxit funksionet vetëkorrigjuese. Në fund, shikojeni ambalazhin e prodhimeve kozmetike dhe kërkoni shenjën që garanton 100% cilësi natyrore. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Kozmetika natyrore për lëkurë të shëndoshë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Te ndryshme :: Moda & Estetika-
Kërce tek: