Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Botoksi shtëpiak

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Botoksi shtëpiak    Mon Oct 17, 2011 6:35 pm

Tendosja e lëkurës është e mundshme edhe pa kirurg estetik, edhe pa llogari të majme bankare. Tendosja e efektshme e lëkurës është e mundshme të arrihet edhe në shtëpi. E gjitha që ju nevojitet janë vezët dhe receta jonë!

Nëse dëshironi të tendosni lëkurën në mënyrë natyrale, provoni vezët! Ato do të mbyllin poret e zgjeruara, pastaj do t’i zbusin rrudhat e imta. Në të vërtetë, vezët përmbajnë albuminë, substancë e pasur me aminothartinë, e cila tendos shtresën sipërfaqësore të lëkurës.

Maska nga të bardhët e vezëve: Bëjini borë të fortë nga dy të bardhë të vezëve dhe nga një lugë sheqer. Përzierjen e bërë hidheni në fytyrë dhe lëreni të veprojë 15 minuta. Maskën pastrojeni me vatë apo me sfungjer të njomur në ujë.

Edhe një këshillë: Pos për tendosje të lëkurës, vezët mund t’u ndihmojnë edhe flokëve të dëmtuar. Përzieni një lugë të kuqtë vezës me tri lugë shamponi neutral. Me këtë përzierje lajini flokët. Para se t’i lani, bëjini masazh me këtë përzierje lëkurës së kokës për disa minuta.

/Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Botoksi shtëpiak
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Te ndryshme :: Moda & Estetika-
Kërce tek: