Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Shkëlqimi i thonjve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Shkëlqimi i thonjve    Thu Nov 03, 2011 8:24 am

Thonj me ngjyrë të verdhë? Thonjtë marrin këtë ngjyrë për shkak të pigmenteve të ngjyrës së llaqeve, të cilat kanë depërtuar në pllakën e thoit.

Për të parandaluar këtë, përdorni llak special, për të lyer thonjtë, para se t'i lyeni ata me llak me ngjyrë.

Thonjtë pa llak, në vazhdimësi fërkojini me një gjysmë limoni.

SOS-ndihmë: përdorni zbardhës për thonjtë: ai i ndriçon thonjtë dhe u jep një shkëlqim të lehtë. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Shkëlqimi i thonjve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Te ndryshme :: Moda & Estetika-
Kërce tek: