Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Deformimet e përkohshme të flokëve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Deformimet e përkohshme të flokëve    Thu Nov 03, 2011 8:25 am

Deformimet e përkohshme janë ato dëmtime të flokut që shkaktohen nga trajtimi i flokut të lagur. Kjo ndodh për shkak të trajtimit të flokëve të lagur me masha të nxehta, kremra flokësh ose fiksues forme.

Përdorimi i tyre i përditshëm mund të sjellë me kalimin e kohës dhe dëmtime serioze të flokut të cilat do të kërkojnë ndërhyrjen mjekësore me vite të tëra për tu përmirësuar.

Këshillohet në të tilla raste që tharja e flokëve të bëhet në mënyrë natyrale sepse tharësja dhe nxehtësia që ajo shkakton mund të dëmtojë thellë rrënjën e flokëve dhe të mos lejojë rigjenerimin e tyre.

Ndërkohë që në të tilla raste rrënjët e flokut mund të përmirësohen edhe në saj të trajtimeve mjekësore me përbërje bimore. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Deformimet e përkohshme të flokëve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Te ndryshme :: Moda & Estetika-
Kërce tek: