Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Te kombinojme veshjet me ngjyre te zeze

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Antigona
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
Antigona

<b>Postime</b> Postime : 89

MesazhTitulli: Te kombinojme veshjet me ngjyre te zeze   Sun Dec 11, 2011 1:47 pm

E zeza eshte nje ngjyre shume e perdorur, edhe per nga lehtesia e kombinimit me shume aksesore si canta, rrip dhe kepuce.
08 Dhj 11 Burimi: ikub.al
E zeza eshte nje ngjyre shume e perdorur, edhe per nga lehtesia e kombinimit me shume aksesore si canta, rrip dhe kepuce. Kjo guide do tju tregoje si te vleresoni nje veshje me ngjyre te zeze sipas look0ut qe deshironi.

1- Nese deshironi qe look-u juaj te jete formal dhe elegant, fustanin e zi kombinojeni me nje rrip te bardhe me permasa te vogla. Mund te zgjidhni nje rrip me dizenjo apo me gura, por beni kujdes te mos e teproni! Persa i perket bizhuterive, ato per tu vene per nje stil te rafinuar jane perlat, vathet ose byrzylyk argjendi.

2- Nese kerkoni nje look sportiv zgjidhni nje pale jeans te zeza. Kombinojini me nje bluze te bardhe ose me ngjyra te gjalla. Mund te synoni edhe per nje kemishe. Kushtojini vemendje ngjyres se cantes e cila te mos stonije me bluzen. Mos harroni se nje bluze me vija mund te kombinohet mire me nje cante njengjyreshe.

3- Ne rast se do te vishni nje fustan te zi ne zyre, ne vacenti gjate qe rasti te rendesishem si interviste pune apo mbledhje, zgjidhni nje tailleur ne mode. E zeza te jep nje fare autoriteti dhe keshillohet ta kombinoni me nje truk sa me minimal, duke evituar buzekuqin shume te ndezur.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Te kombinojme veshjet me ngjyre te zeze
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Te ndryshme :: Moda & Estetika-
Kërce tek: