Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Si të zbukuroheni me limon

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Si të zbukuroheni me limon   Mon Jan 02, 2012 12:46 pm

Përdorimi adekuat i limonit mund ta përmirësojë pamjen e jashtme.

Nëse në të esëll pini një a dy gota limonadë pa sheqer, atëherë do ta nxitni pastrimin e organizmit dhe tretjen e mirë.

Thonjtë
Thonjtë e verdhë, të shkaktuar nga bartja e ndonjë llaku të errët për një kohë të gjatë, mund të përtërihen. Qitni pak lëng limoni në një enë të vogël, e më pas thonjtë e pastruar i mbani në këtë lëng një a dy minuta.

Aroma e keqe
Pas një dite të mundimshme e hetoni se trupi juaj e ka humbur aromën e mirë? Nëse nuk mund të bëni banjë, apo të veni dezodorant, atëherë e prisni një limon përgjysmë dhe i fërkoni sqetullat me të. Thartira e limonit i mbyt bakteret që shkaktojnë erë të keqe.

Zbokthi
Lëngu i limonit nuk e largon zbokthin, por mund të largojë lëvoret e vogla të lëkurës, të cilat paraqiten në kokë. Qiteni limonin në kokë, pritni dhjetë minuta, e më pas lani flokët me shampo, si zakonisht.

Poret e lëkurës së fytyrës qitni pak limon në një copë pambuku dhe fërkojeni me të fytyrën. Me këtë procedurë do ta largoni yndyrën e tepërt dhe do të hapni poret e lëkurës. Për një piling natyral, përziejeni lëngun e limonit dhe kripën, e me këtë masë bëni piling (heqje e qelizave të vdekura nga lëkura).

Skuqja

Nëse ju është paraqitur skuqja në formë të urtikaries, për shkak të ndonjë alergjie, qitni në atë vend të lëkurës lëng limoni, i cili do ta largojë kruajtjen.

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Si të zbukuroheni me limon
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Te ndryshme :: Moda & Estetika-
Kërce tek: