Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Rritja e hovshme mbron nga kolesteroli

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Antigona
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
avatar

<b>Postime</b> Postime : 89

MesazhTitulli: Rritja e hovshme mbron nga kolesteroli   Sat Jan 14, 2012 2:08 pm

Të rriturit, të cilët në fëmijëri kanë pasur rritje të hovshme, janë më pak të rrezikuar nga rritja e kolesterinës në moshë të mëvonshme.
Shkencëtarët britanikë kanë vërtetuar nivel shumë të ulët të kolesterinës së dëmshme te personat e moshës 60-vjeçe, të cilët kanë qenë fëmijë të rritshëm ose që në moshën tinejxhere kanë arritur shpejt gjatësinë përfundimtare të trupit.
‘Kolesterina e keqe’ ulet nëpërmjet dietës, e cila duhet të përmbajë sa më pak yndyra shtazore, sa më shumë peshk, perime dhe fruta të freskëta. Nëse nuk arrihet ulja e vlerave të kolesterolit nëpërmjet dietës, atëherë mjeku juaj do ju rekomandojë terapi medikamentoze.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Rritja e hovshme mbron nga kolesteroli
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: