Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 10 gjerat qe nje femer duhet me patjeter t’i dije dhe t’i vleresoje

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™


<b>Postime</b> Postime : 9044

10 gjerat qe nje femer duhet me patjeter t’i dije dhe t’i vleresoje Empty
MesazhTitulli: 10 gjerat qe nje femer duhet me patjeter t’i dije dhe t’i vleresoje   10 gjerat qe nje femer duhet me patjeter t’i dije dhe t’i vleresoje I_icon_minitimeSat Mar 10, 2012 12:52 pm

1. Te jeni autonome financiarisht

Te vareshe nga burri ishte mire shume vite me pare kur femrat nuk kishin shume mundësi: ose do te qëndronin ne shtëpi për t’u kujdesur për fëmijët ose… do te qëndronin ne shtëpi për t’u kujdesur për fëmijët. Tashme ju mund te jeni edhe me te pavarura dhe mund te keni një pune tuajën.

2. Te pretendoni realizimin e dëshirave seksuale

Ashtu siç ndodhte me qëndrimin ne shpi te grave ndodhte edhe me dëshirat seksuale shume kohe me pare. Femrat duhet te bënin çfarë te donin burrat e tyre dhe duhet t’i kënaqnin ata pa menduar se çfarë iu pëlqente atyre. Sot një përqindje shume e larte e grave mendojnë se seksi është mjaft i rëndësishëm ne jetën dhe ne vazhdimësinë e një çifti.

3. Te vendosni një prezervativ

Te realizoni dëshirat seksuale është mire por te mbroheni është akoma edhe me mire.

4. Te bëni një masazh kardiak

Për te ndihmuar te tjerët dhe për te mos ngelur keq kur dikush mund te ketë nevoje për ndihme është mire te dini te bëni një masazh kardiak. Frymëmarrja goje me goje është brenda këtij programi.

5. Ta doni trupin tuaj

Te gjitha duam te kemi një trup sa me perfekt por kjo nuk do te thotë qe te gjitha mund ta kemi ketë fat. Mos u qani gjithë kohës para shoqeve apo te dashurit tuaj. Për meshkujt është mjaft tërheqëse kur një femër e pranon trupin e saj dhe jeton ne harmoni edhe me disa kile me pak apo me shume.

6. Te jeni me mire vete sesa ne shoqëri te keqe

“Te dashurosh nuk është te shohësh njeri-tjetrin, por te shohësh ne te njëjtin drejtim qe sheh edhe ai (ajo) qe keni ne krah”- thotë Antoine de Saint Exupéry. Nëse partneri juaj qëndron gjate grithe kohës para televizorit dhe nuk i hedh aspak sytë nga dekolteja juaj do ishte me mire t’i thoni te shihte televizor diku tjetër. Me mire qëndro vetëm sesa ne shoqëri te keqe.

7. Te mos merrni shume rroba kur udhëtoni

Kjo do iu mundësojë te keni me shume vend ne valixhe dhe mund te blini me shume rroba atje ku shkoni.

8. Te bëni një mamografi

Qe ne moshën 35 vjeçare ju duhet me patjetër te bëni here pas here kontrolle te gjoksit dhe pas moshës 40 vjeçare te bëni edhe mamografi. Fale kësaj teknike, sot rreth 50% e rasteve me kancer mund te kurohen duke u kapur sa me shpejt.

9. Te ruani gjakftohtësinë

Jeta është plot te papritura. Ndonjëherë ato mund te jene te mira por shpesh mund edhe t’iu lëndojnë. Ne çdo moment duhet te qëndroni gjakftohte dhe te ruani qetësinë. Është me e mira qe mund te bëni!

10. Te thoni jo

Ne jete jo gjithçka mund t’iu pëlqejë dhe mund ta pranoni. Mos keni frike dhe droje te thoni jo, pavarësisht si do e marrin te tjerët. Ju keni te drejtat tuaja. (marre nga Pour Elles)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
10 gjerat qe nje femer duhet me patjeter t’i dije dhe t’i vleresoje
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Fëmija 2 vjeç, ja 25 fjalët që duhet të dijë patjetër
» Gjerat qe duhet ti harroni kur te bëheni nene
» Serbia patjetër të gjejë zgjidhje për Kosovën
» Gjera te cilat duhen t’i dije çdo nene
» SHBA-të dhe Franca më 2006 ua bënë serbëve me dije se Kosova do të pavarësohet

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Tema e Javës-
Kërce tek: