Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Dacic: Mund të humbim gjithçka në Kosovë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™


<b>Postime</b> Postime : 9044

Dacic: Mund të humbim gjithçka në Kosovë  Empty
MesazhTitulli: Dacic: Mund të humbim gjithçka në Kosovë    Dacic: Mund të humbim gjithçka në Kosovë  I_icon_minitimeSun Oct 16, 2011 12:55 pm

Ministri i Brendshëm i Serbisë, Ivica Dacic, ka thënë se është e nevojshme të përcaktohen linjat e demarkacionit, që qetë të zgjidhet kontesti mes Serbisë dhe Kosovës.

“Demarkacioni i ri është i domosdoshëm sepse kështu në një mënyrë do të vlenin interesat nacionale serbe në Kosovë. Sot jemi në situatën kur mund të humbim gjithçka”, ka thënë Dacic në një intervistë për “Politika”.

Ai thotë se për këtë ide nuk ka biseduar anëtarët e koalicionit qeverisës, kështu që nuk e di nëse janë pro ose kundër kësaj.

“Ndryshe, realisht nuk do të fitojmë asgjë. Nuk e di nëse njerëzit po e kuptojnë se nëse nuk qëndrojmë pas asaj për çka flas, e vetmja gjë që mund të fitojmë pastaj është që katër komunat në veri ta kenë një lloj autonomie brenda Kosovës”.

Dacic thotë se ka qenë taktikë e kryeministrit Hashim Thaçi që t’i heq barrikadat, që serbët pastaj të përleshen me EULEX-in dhe KFOR-in.

“Por, edhe serbët nuk bënë të përleshen me ata të cilët nuk mund t’i fitojnë”.

Dacic ka thënë se serbët e shqiptarët po “përlahen” për territor, kështu që duhet “hequr shtrojën nën këmbë, e që të hiqet shkaku i problemit”.

“Çfarë situate është kjo kur e keni një shtet ku doganierët i dërgoni me helikopterë në Bërnjak dhe Jarinjë? Në anën tjetër, çfarë shteti është ai ku Podujeva apo Gjakova është pjesë e Serbisë e atje do të mund të shkonim vetëm me tanke”? /Telegrafi/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Dacic: Mund të humbim gjithçka në Kosovë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Dacic: Ngadalë po e humbim Kosovën
» Dacic nervoz me EULEX-in
» Dacic: Serbia e rrezikuar nga terrorizmi prej Kosove
» Dacic: Jam kritikuar për qëndrimet e mia për Kosovën
» Dacic pranon pavarësinë për gjysmën e Kosovës

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet-
Kërce tek: