Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.forumotion.comMjeksia-Grup


Share | 
 

 Si të kontrolloni inatin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Si të kontrolloni inatin   Sat Mar 10, 2012 9:07 pm

Njerëzit që e kanë të vështirë të përmbajnë veten dhe janë gati t’i ulërijnë dikujt mund të bëjnë një ushtrim shumë të thjeshtë për të shmangur shpërthimin e inatit.

Hapni derën, përdorni mouse-n ose përzieni kafen me dorën e majtë dhe vëtëkontrolli juaj do të përmirësohet. Për mëngjarashët këto ushtrime duhen bërë me dorën e djathtë.

2 javë me të tilla ushtrime dhe do të jeni të aftë të tregoheni më i qetë në çdo aspekt të jetës.

Dr. Thomas Denson i Universitetit të New South Wales thekson se praktikimi i vetëkontrollit nuk ka asgjë ndryshe nga ushtrimi në piano apo të luajturit golf. Studimi i tij është publikuar në revistën ‘Current Directions in Psychological Science’.

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Si të kontrolloni inatin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: