Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.forumotion.comMjeksia-Grup


Share | 
 

 Të lindurit para kohe, zëri i nënës rimëkëmbja më e mirë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Të lindurit para kohe, zëri i nënës rimëkëmbja më e mirë   Wed Mar 14, 2012 7:12 pm

Zëri i nënës i ndihmon të lindurit para kohe të rriten të shëndetshëm.

Të vendosur në kushtet e inkubatorit të dëgjuarit e regjistrimit të zërit të nënës dhe të rrahjeve të saj të zemrës bën që zhvillimi i tyre të përfundojë pa rrezik dhe të frenojë problemet e frymëmarrjes, problem tipik ky i të lindurve para kohe.

Siç raporton agjencia e lajmeve noa.al, ky fakt tregohet në një studim të publikuar në

“Journal of Maternal-Fetal and Neonatal Medicine”, sipas të dhënave të marra nga “Neonatal Intensive Care Unit” të Brigham and Women's Hospital në Boston.

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Të lindurit para kohe, zëri i nënës rimëkëmbja më e mirë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Te ndryshme :: Familja dhe fëmijët-
Kërce tek: