Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Twitter arrin 2 miliardë “tweets” në muaj

Shko poshtë 
AutoriMesazh
A.Z™
Moderator/e
Moderator/e
A.Z™


<b>Postime</b> Postime : 2150

Twitter arrin 2 miliardë “tweets” në muaj Empty
MesazhTitulli: Twitter arrin 2 miliardë “tweets” në muaj   Twitter arrin 2 miliardë “tweets” në muaj I_icon_minitimeWed Jun 09, 2010 2:43 pm

Twitter arrin 2 miliardë “tweets” në muaj F.0609111045105_m

Drejtori i teknologjisë në Twitter, Dick Costolo thotë se në faqen më të njohur në botë për mikro-blogje, përdoruesit vendosin rreth 65 milion “tweets”, çdo ditë.
Kjo automatikisht nënkupton se në këtë faqe vendosen rreth 2 miliardë “cicërima” brenda një muaji. Llogaritur edhe më saktë, numri i “tweets” për muaj shkon përafërsisht në 1.96 miliardë.
Para një jave ishte raportuar se, Twitter ka arritur shifrën rekorde prej gjithsejtë 15 miliardë “tweets”. Mirëpo, ritmi i rritjes së faqes është marramendës.

Sa për ilustrim, para një muaji faqja kishte arritur në shifrën prej 10 miliardë rifreskime, ndërsa në vjeshtën e vitit të kaluar kjo faqe kishte vetëm 1 miliardë postime në blogje nga përdoruesit e saj. Këto shifra më së miri tregojnë se si po ecën kurba e rritjes së Twitter, brenda një kohe kaq të shkurtër.

Costolo gjithashtu ka thënë se çdo ditë, në faqe regjistrohen më shumë se 135 mijë përdorues të rinj, mirëpo ende nuk dihet nëse ky numër i llogarive të reja mbetet aktiv, apo mbyllet pas një kohe të shkurtër.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Twitter arrin 2 miliardë “tweets” në muaj
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
»  Vlera e Twitter arrin 3.7 miliardë dollarë
» Të hyrat e Facebook arrijnë në 1.6 miliardë për gjashtë muaj
» FMN i jep tre miliardë dollarë Egjiptit
» FMN 26 miliardë euro për Portugalinë
» Dy miliardë njerëz përdorin internetin

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Teknologjia-
Kërce tek: