Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Si të ndahet nga gjiri fëmija më i vogël se gjashtëmuajsh

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
Anonymous



Si të ndahet nga gjiri fëmija më i vogël se gjashtëmuajsh Empty
MesazhTitulli: Si të ndahet nga gjiri fëmija më i vogël se gjashtëmuajsh   Si të ndahet nga gjiri fëmija më i vogël se gjashtëmuajsh I_icon_minitimeTue Sep 21, 2010 12:07 pm

Si të ndahet nga gjiri fëmija më i vogël se gjashtëmuajsh

Nëse detyroheni ta lini fëmijën para gjashtë muajve ai do ushqehet me biberon. Kështu që është mire që ai të mësohet me biberonin dhe nga laktacioni para se të lihet.

Pak nga pak, çdo ditë një vakt gji dhe ndonjë vakt me biberon duke ja rritur numrin e vakteve me biberon. Meqë ai mund të mos dojë të pijë me biberon, mirë është që atë ta ushqej një njeri tjetër dhe jo pranë nënës.

Nëse përsëri refuzon provoni biberonë me kokë të ndryshme. Përdorni ushqime të ndryshme të këshilluara nga doktori. Gjithashtu do të jetë më e lehtë ta pranojë biberonin gjatë gjumit.

Nëse fëmija ka mbushur 6-të muaj mund të mos ketë nevojë për biberon. Tashmë ai ka filluar të marrë ushqim me lugë, me gotë apo filxhan. Pak nga pak një vakt mund t”i jepet me ushqime shtesë duke mundësuar pakësimin e qumështit të gjirit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Si të ndahet nga gjiri fëmija më i vogël se gjashtëmuajsh
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Fitou: Kosova nuk do të ndahet
» Lunacek: Kosova nuk do të ndahet
» Pacolli nuk i ndahet Afrikës
» Lëvizja për Bashkim ndahet nga Vetëvendosja
» Tuna ndahet nga Rilindi, është biseksuale

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: