Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Kështu e paramendojnë 17.000 dizajnues automjetin e së ardhmes

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BeLti
Anëtarë i MG
Anëtarë i MG
BeLti


<b>Postime</b> Postime : 1065

Kështu e paramendojnë 17.000 dizajnues automjetin e së ardhmes  Empty
MesazhTitulli: Kështu e paramendojnë 17.000 dizajnues automjetin e së ardhmes    Kështu e paramendojnë 17.000 dizajnues automjetin e së ardhmes  I_icon_minitimeTue Nov 02, 2010 11:01 am

Kështu e paramendojnë 17.000 dizajnues automjetin e së ardhmes
Kështu e paramendojnë 17.000 dizajnues automjetin e së ardhmes  F.1102101329719_m
Si do të dukej automjeti të cilin e ka dizajnuar 17.000 njerëz? Falë prodhuesit italian Fiati, më nuk duhet të kemi mëdyshje. Përgjigjen mund ta shihni në fotografitë të cilat paraqiten brenda këtij artikulli.Për formësimin e Fiat Mio prodhuesi italian ka nisur një faqe interneti në të cilën kanë mundur të regjistrohen dizajnuesit nga mbarë bota dhe të ndajnë idetë e tyre për automjetin kompakt për qytet të së ardhmes. Kjo nuk është hera e parë që Fiat ka zbatuar këtë teknikë. Italianët tanimë dy herë kanë shfrytëzuar fuqinë sinergjike të internetit për të zhvilluar modelet koncept FCC1 e FCC2.Kështu e paramendojnë 17.000 dizajnues automjetin e së ardhmes  Fiatmio1Fiat Mio është për pak më i shkurtër se dy metra e gjysmë, që e bën atë automjet më të shkurtër se Smart Fortwo, e ideja dizajnuese është bazuar në minimalizëm. Nga jashtë janë kamufluar dritat, rrotat e mbuluara për shkak të aerodinamikës më të efektshme dhe kulmi i madh i xhamit, derisa enterieri në pjesën më të madhe është i përpunuar nga materialet e ricikluara.Kështu e paramendojnë 17.000 dizajnues automjetin e së ardhmes  Fiatmio2Në Fiat nuk zbulojnë specifikat e motorizimit të Mios, vetëm se ai është i natyrës elektrike, mirëpo theksojnë se koncepti futuristik është me navigacion GPS, kontrollet me anë të ekraneve të ndjeshme në prekje dhe integrimin e pajisjeve mobile të krijuar për situatat kur vozitësi në fakt do të jetë udhëtari i vetëm në të.Kështu e paramendojnë 17.000 dizajnues automjetin e së ardhmes  Fiatmio3Fiat Mio i është paraqitur publikut në panairin e automjeteve në Sao Paolo.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kështu e paramendojnë 17.000 dizajnues automjetin e së ardhmes
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kështu do të duket Subaru Impreza
» Celularët e të ardhmes
» Bëhen publik kandidatët për automjetin e vitit 2011
» Kompjuteri i së ardhmes, sa një kub sheqeri
» Shimpanzeja iku dhe sulmoi automjetin e policisë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Teknologjia-
Kërce tek: