Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 iOS 4.2 gjatë nëntorit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
iliriana


<b>Postime</b> Postime : 3702

iOS 4.2 gjatë nëntorit Empty
MesazhTitulli: iOS 4.2 gjatë nëntorit   iOS 4.2 gjatë nëntorit I_icon_minitimeWed Nov 03, 2010 7:32 pm

iOS 4.2 gjatë nëntorit F.1103145217916_m
Gjatë këtij muaji përdoruesve do të duhej t’u ofrohej versioni i ri i sistemit operativ iOS, tani edhe për pronarët e pajisjes iPad.
Këto ditë Apple ka filluar t’u shpërndajë programuesve versionin Golden Master të iOS 4.2, i cili përdoruesve do të duhej t’u ofrohet para fundit të këtij muaji.

Ky version i iOS është i dedikuar edhe për përdoruesit e iPad, të cilët do të marrin edhe mundësinë për të ekzekutuar më shumë aplikacione njëherësh (multi-task), organizimit të aplikacioneve në harta dhe funksionalitete tjera të iOS 4.x, i cili qysh më herët është i pranishëm në pajisjet e popullarizuara iPhone e iPod Touch.

Në mesin e risive të këtij versioni të sistemit operativ theksohet edhe mundësia e kërkimit të faqeve të internetit nga shfletuesi Safari, mbështetja për shtypjen pa tela të dokumenteve (AirPrint) si dhe mundësia streaming e multimedias - AirPlay.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
iOS 4.2 gjatë nëntorit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» iPad 2 i gatshëm gjatë 2011?
» Si të jetoni sa më gjatë?
» Modelja më e gjatë në botë.
» Apneja gjatë fjetjes
» Gjermani me mbiemrin më të gjatë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Teknologjia-
Kërce tek: