Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Dell më mirë sesa që është pritur

Shko poshtë 
AutoriMesazh
A.Z™
Moderator/e
Moderator/e
A.Z™


<b>Postime</b> Postime : 2150

Dell më mirë sesa që është pritur   Empty
MesazhTitulli: Dell më mirë sesa që është pritur    Dell më mirë sesa që është pritur   I_icon_minitimeSat Nov 20, 2010 8:38 am

Dell më mirë sesa që është pritur   F.1119124338171_m

Dell (jo Ambasadori amerikan në Kosovë, por kompania e njohur teknologjike amerikane) në tremujorin e tretë ka pasur profit më të mirë sesa që ishte pritur. Në anën tjetër, të hyrat kanë qenë diç më të ulëta.
Më konkretisht, kompania ka pasur të hyra me vlerë prej 15.4 miliardë dollarë që është për 19 për qind më mirë sesa në tremujorin e mëhershëm. Profiti ka qenë 822 milionë dollarë që i bie për madje 144 për qind më mirë sesa në periudhën e njëjtë të vitit të kaluar.

Më së shumti janë rritur të hyrat nga shitjet në sektorin komercial, për 27 për qind, derisa shitja në segmentin shpenzues është rritur për gjithsej 4 për qind.

Kryeshefi ekzekutiv i kompanisë ka deklaruar se Dell ka për qëllim që të rrisë investimet në zhvillimin e produkteve komerciale, para së gjithash ofruesve, sistemeve për ruajtje të dhënave, zgjidhjeve për rrjet, si dhe shërbimeve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Dell më mirë sesa që është pritur
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Më mirë me peshë të tepërt sesa vazhdimisht në dietë
» Pse është birra e mirë?
» Depresioni është i mirë!
» Për çfarë është mirë sauna?
» Drogba: Ky është sezoni më i mirë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Teknologjia-
Kërce tek: