Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Më mirë me peshë të tepërt sesa vazhdimisht në dietë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™


<b>Postime</b> Postime : 9044

Më mirë me peshë të tepërt sesa vazhdimisht në dietë  Empty
MesazhTitulli: Më mirë me peshë të tepërt sesa vazhdimisht në dietë    Më mirë me peshë të tepërt sesa vazhdimisht në dietë  I_icon_minitimeFri Aug 26, 2011 7:03 am


Teprica e kilogramëve mund të jetë më e mirë për ju, sesa të tentoni vazhdimisht që të humbni në peshë me anë të dietave.

Përmes një studimi të ri, shkencëtarët nga Universiteti York në Kanada kanë ardhur në përfundim se të jesh i hollë nuk është gjithmonë mirë, ndërsa kanë pohuar se pesha e tepërt është më e mirë se dietat e vazhdueshme, duke qenë se atëherë njerëzit hanë siç duhet.

Sipas tyre, njerëzit që kanë tepricë kilogramësh dhe që janë të shëndoshë jetojnë njësoj sikurse njerëzit e hollë, prandaj nuk janë në rrezik që të vdesin nga sëmundjet e zemrës.

“Zbulimi ynë tregon se jo të gjithë njerëzit me peshë të tepërt duhet të humbin në peshë. Përveç kësaj, është e mundur që dieta t’u bëjë më shumë dëm sesa kilogramët e tepërt”, kanë thënë autorët e studimit, duke shtuar se njerëzit me peshë të tepërt mjafton të merren me aktivitet normal fizik dhe të konsumojnë më shumë pemë dhe perime.

Studimi është i bazuar në përcjelljen 16-vjeçare të 6.000 amerikanëve me peshë të tepërt trupore. /Telegrafi/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Më mirë me peshë të tepërt sesa vazhdimisht në dietë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Dell më mirë sesa që është pritur
» Cila është mënyra më e mirë për të humbur peshë?
» Zvogëloni porcionet, humbni në peshë
» Burrat harrojnë më shpejtë sesa gratë!
» Barnat dhe analizat që më shumë dëmtojnë sesa ndihmojnë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: