Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Shala këshillon skuadrën: Mos harxhoni, ja ku më keni

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
iliriana


<b>Postime</b> Postime : 3702

Shala këshillon skuadrën: Mos harxhoni, ja ku më keni Empty
MesazhTitulli: Shala këshillon skuadrën: Mos harxhoni, ja ku më keni   Shala këshillon skuadrën: Mos harxhoni, ja ku më keni I_icon_minitimeWed Jan 12, 2011 6:51 am

Dundee, 11 janar - Sulmuesi Andis Shala ka nxitur bashkëlojtarët e tij të tregojnë karakter të fortë dhe t'u dëshmojnë drejtuesve të Dundee Unitedit se nuk kanë nevojë të shpenzojnë të holla për të zëvendësuar sulmuesin David Goodwillie, shkruan të mërkurën gazeta skoceze "The Courier". Sulmuesi Goodwillie pritet të largohet nga Dundee Unitedi gjatë këtij dimri, pasi po kërkohet nga Glasgow Rangers, Blackpooli, Swansea dhe Kaiserslauterni.
Shala, i cili kohën më të madhe e kalon në bankën rezervë të Dundeet, është i gatshëm të zë një vend titullari te ekipi kur të largohet sulmuesi Goodwillie. Tifozët e Dundeet kërkojnë nga krerët e klubit që të hollat nga shitja e Goodwilliet t'i shpenzojnë në një sulmues tjetër. Mirëpo, Shala 22-vjeçar insiston se blerja e një sulmuesi të ri nuk është e nevojshme.
"E ndiejë se më duhen vetëm disa ndeshje për të ardhur në formën time më të mirë. Nuk duhet të shpenzojmë të holla për sulmues të ri. Ekipi ka treguar karakter deri më tani dhe mund t'ia dalim shumë mirë edhe pa Davidin", u shpreh Shala. "Shpresoj të më jepet rasti nëse Davidi largohet për t'u futur në përbërjen e parë dhe të dëshmojë vlerat e mia. Dua t'i ndihmojë ekipit për të fituar dhe të gjithë do të shohin cilësitë e mia".
Shala në verën e vitit 2008 u pat transferuar te Dundee nga skuadra gjermane Manheim. Ai ka shënuar dy gola në 30 paraqitje dhe largimi i Goodwilliet është rasti i tij i fundit.
"Kontrata më skadon këtë verë. Unë dua të luajë dhe besoj se jo vetëm unë, por edhe sulmuesit tjerë të ekipit janë të gatshëm për të zëvendësuar Goodwillien", tha Shala. "Do të jetë vështirë për të siguruar vendin e titullarit, por unë jam i gatshëm të bëjë të pamundurën në stërvitje".
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Shala këshillon skuadrën: Mos harxhoni, ja ku më keni
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» KB, Albert Bunjaku në skuadrën e Zvicrës
» Sparkes këshillon serbët të mos i përdorin targat e reja të Serbisë
» Çeku këshillon EULEX-in të angazhohet në veri, ku lulëzon krimi
» KLASA IME - Luljeta Shala
» Në përvjetorin e AAK-së, Shala kritikon të gjithë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajme nga Sporti-
Kërce tek: