Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.forumotion.comMjeksia-Grup


Share | 
 

 KLASA IME - Luljeta Shala

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
avatar

<b>Postime</b> Postime : 3702

MesazhTitulli: KLASA IME - Luljeta Shala   Sun Jan 09, 2011 9:56 am

KLASA IME

Rrugët e Velanisë
Janë rrugët tona te rinisë..
Rrugë të pastra të diturisë
Rrugët tona të Mjekësisë...

Kishim banka te vjetra
Drtare të thyera
S`kishim as Ditar
Por kishim shpresë
Për një ditë të bardhë.

Eh, ai gazë e ai maraz,
Sikur të ishim në Dubai
Sikur s` kishte ferr për ne
Prisnim prisnim, për një dite të re…

Profesorët, nuk patën para
Por patën diçka më të shtrejt
Guximin dhe durimin
Na dhanë bukën dhe arsimimin
Hodhën poshtë diskriminimin..

Ku u tret sot kjo rini
Ku e lamë në atë Mjekësi..
Pse su kthyëm veç edhe një herë,
Ta kujtojmë atë kohë me vlerë…
Mbrapsht në krye Shko poshtë
dr.Delfina
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 1077

MesazhTitulli: Re: KLASA IME - Luljeta Shala   Mon Apr 11, 2011 1:04 pm

``Oooo sa e mire kjo poezii ..shumm po me pelqenn ...

_______________________
E kaluara mund të harrohet,por jo të fshihet.Prandaj kujdes cka bëni me të tashmen....!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.com
Antigona
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
avatar

<b>Postime</b> Postime : 89

MesazhTitulli: Re: KLASA IME - Luljeta Shala   Sat Nov 12, 2011 7:59 pm

Sa e Mir.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: KLASA IME - Luljeta Shala   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
KLASA IME - Luljeta Shala
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Ç'ështjeve Shqiptare :: Poezi & Tregime-
Kërce tek: