Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Lista e liderëve më të votuar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
iliriana


<b>Postime</b> Postime : 3702

Lista e liderëve më të votuar  Empty
MesazhTitulli: Lista e liderëve më të votuar    Lista e liderëve më të votuar  I_icon_minitimeWed Jan 12, 2011 8:54 pm

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa është lideri më i votuar në Kosovë me 126 mijë vota, i pasuar nga oponenti i tij politik, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi, me 114 mijë vota.

Burime të gazetës “Zëri” brenda Komisionit Qendror të Zgjedhjeve kanë bërë të ditur se krahasuar me zgjedhjet e kaluara nacionale të 2007-së kur Hashim Thaçi i printe “top- listës” së njerëzve më të votuar, i pasuar nga Fatmir Limaj dhe Fatmir Sejdiu, tani pas tre vjetësh, ai ka rënë në vendin e dytë. Ndonëse PDK-ja më 12 dhjetor ka dalë si partia numër 1, me 32 për qind të votave apo me 206. 929 vota, kreu i saj, Hashim Thaçi nuk ka arritur të marrë më shumë se gjysmën e këtyre votave.

Ndërkaq, derisa partia që Mustafa drejton ka arritur t’i marrë 159 mijë e 823 vota, ai ka marrë 126 mijë vota, që i bie diku 30 mijë vota më pak se partia.

Rënien në vota të kryeministrit në largim, Hashim Thaçi dhe ngritjen e liderit të LDK-së, Isa Mustafa, të martën nuk kanë dashur ta komentojnë drejtuesit e Partisë Demokratike të Kosovës. “Meqenëse unë nuk i kam ato rezultate, nuk mund t’i komentoj, sepse nuk i kam parë. Kur të dalin zyrtarisht, i shohim. Unë nuk mund të operoj tash me informacione tuaja”, ka thënë nënkryetari i PDK-së, Rrustem Mustafa.

Vendin e tretë si njeriu më i votuar në Kosovë e ka zënë Fatmir Limaj, “pozitë” të cilën deri më 12 dhjetor e mbante ish- kryetari i LDK-së dhe ish- presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu. Edhe pse ka rënë nga “pozita” e dytë në të tretën si njeriu më i votuar në Kosovë, ai ka marrë më shumë vota se sa lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, se sa kreu i AKR-së Behgjet Pacolli, etj. Sipas burimeve të gazetës, Limaj ka arritur t’i marrë mbi 64 mijë vota.

Vendin e katërt si njeriu më i votuar në Kosovë në këto zgjedhje e ka zënë “Albin Kurti. Ai ka arritur t’i marrë 56 mijë vota. Kryetari i AKR-së Behgjet Pacolli ka marrë 28 mijë vota, derisa Agim Çeku ka marrë 13 mijë vota.

Ndërkaq, mësohet se ushtruesi i detyrës së presidentit Jakup Krasniqi nuk ka arritur të marrë më shumë se 19 mijë vota, sa mësohet të ketë marrë edhe ministri i Arsimit, Enver Hoxhaj. I dyti i ekzekutivit, Hajredin Kuçi ka marrë vetëm 14 mijë vota.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Lista e liderëve më të votuar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Përmbyllet takimi i liderëve të rajonit
» Deri në orën 12:00 kanë votuar 8.72 %
» BEOGRADI TË NDËRPRESË KËRCËNIMET NDAJ LIDERËVE TË LUGINËS
» DV: Deri në mesditë kanë votuar 8,72 për qind e elektoratit
» Lista e më të votuarve të AAK-së

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet-
Kërce tek: