Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Disku më i hollë USB 3.0

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
iliriana


<b>Postime</b> Postime : 3702

Disku më i hollë USB 3.0 Empty
MesazhTitulli: Disku më i hollë USB 3.0   Disku më i hollë USB 3.0 I_icon_minitimeFri Jan 21, 2011 7:52 pm

Disku më i hollë USB 3.0 20-usb4
New York, 20 janar - Freecom ka prezantuar diskun më të hollë mobil i cili në kompjuter lidhet përmes interfejsit USB 3.0. Disku i takon linjës Mobile Drive Mg të Freecom dhe vjen me shtëpizë të lehtë magnezi.
Trashësia e shtëpizës është 10 milimetra, ndërsa shpejtësia e bartjes së të dhënave shkon deri 130 MB/s. Edhe pse Apple akoma nuk përkrah zyrtarisht USB 3.0, disqet u dedikohen në rend të parë kompjuterëve Mac, dhe vijnë të formatuar në filesystem për Mac. Janë në dispozicion me kapacitet prej 750 dhe 320 GB.
Çmimi i diskut 750 GB me USB 3.0 dhe FireWire 800 në tregun amerikan është 170 dollarë. Versionet me USB 2.0 kushtojnë 130 dhe 190 dollarë, për kapacitetet me 750 dhe 320 GB.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Disku më i hollë USB 3.0
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Blu-ray playeri më i hollë
» Pse nuk është mirë të jeni (shumë) e hollë?
» Laptopi i Samsung, edhe më i hollë se MacBook Air
» Qumështi i gomaricës për shëndet dhe trup të hollë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Teknologjia-
Kërce tek: