Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Punë për Florinin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™


<b>Postime</b> Postime : 9044

Punë për Florinin   Empty
MesazhTitulli: Punë për Florinin    Punë për Florinin   I_icon_minitimeMon Apr 25, 2011 5:12 pm

Njëzet e dy deputetë i kanë nxjerrë punë Florin Krasniqit të Vetëvendosjes, duke e paditur për veprimtari kriminale, përfitime, përvetësim e shpëlarje parash.
Iniciativa është marrë nga Bekim Haxhiu-Kamishi. Por Krasniqi e ndien veten fitimtar, për faktin se drejtësia nuk ndahet më me alltia, por në gjykata.

Megjithatë, Krasniqi beson se është fitimtar. Nëse për asgjë tjetër, Krasniqi, dikur ish pjesëtar i ish-UÇK-së e tash deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, triumfin e tij e shikon te ndryshimi i atyre që i përshkruan si “persona që dikur kanë vënë ligj e drejtësi me alltia, e tash i drejtohen edhe gjykatave”, njofton Express.

Kështu ai i kundërpërgjigjet një iniciative të Bekim Haxhiut, deputetit të PDK-së në Kuvendin e Kosovës, dërguar të gjitha organeve të drejtësisë vendore e ndërkombëtare, për të hetuar të kaluarën dhe veprimtarinë e tij.

Pavarësisht kësaj, Krasniqi hiç më të rëndësishme nuk i cilëson as nënshkrimet e 22 deputetëve të Kuvendit të Kosovës, që e kanë mbështetur këtë iniciativë të ish komandat Kamishit.

Në këtë rast bëhet fjalë që, përveç Prokurorisë së shtetit, asaj Speciale të EULEX-it, apo Prokurorit të Përgjithshëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Florin Krasniqi të hetohet edhe nga Zyra Federale Amerikane për Investigime (FBI).

“Kjo është një gafë e madhe publike. Ka mbetur Kamishi t’i tregojë FBI-së se kë duhet ta hetojë apo t’i tregojë se kush jam unë”, thotë Krasniqi.

Në fund të tekst-padisë së gjatë kundër Krasniqit, përmenden disa raporte ndërkombëtare për Kosovën që janë mbështetur nga Krasniqi.

Ndryshe, kjo është hera e parë që një grup deputetësh të Kuvendit të Kosovës dorëzojnë në Prokurori një kërkesë për hetim të një deputeti tjetër. /Telegrafi/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Punë për Florinin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Jo më shumë se dy punë përnjëherë
» Capello: Dy vjet punë për asgjë
» Jahjaga dhe Thaçi në drekë pune
» Bar i ri për pacientët me punë jo të rregullt të zemrës
» Kroaci: Mbi 18.000 kroatë do të mbesin pa punë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet :: L.VETEVENDOSJE!-
Kërce tek: