Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Gili gati për natën finale të “Top Fest”

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Gili gati për natën finale të “Top Fest”    Sat Jun 04, 2011 7:47 am

Këngëtarja kosovare Gili, e cila është duke konkurruar në Top Fest 8 së bashku me këngëtarin Enis Potoku është duke u përgatitur për natën finale. E duke qenë që kënga e tyre “Badihava” është renditur në mesin e më të pëlqyerave të këtij festivali, Gili dhe Enisi ndihen me fat që do të jenë pjesë e natës finale.

“Tashmë jam bërë gati për natën finale të Top Fest 8. Po presim të vijë edhe Enisi nga Zvicra dhe të shtunën në mëngjes nisemi drejt Tiranës ku do të na presin provat dhe shpresoj që do të jetë një skenografi e mrekullueshme”, ka pohuar Gili për InfoPress teksa bëri të ditur se interpretimi ‘live’ është një shans i mirë për pjesëmarrësit atje.

“Tani për tani mendoj që Top Fest është i vetmi festival që ia vlen të marrësh pjesë sepse interpretimi është i drejtpërdrejtë, gjë që neve na ka munguar në Kosovë. Por e mira është se kënga është renditur në mesin e baladave më të bukura të festivalit”, theksoi ajo pa i dhënë shumë rëndësi faktit nëse do të fitojë çmim. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Gili gati për natën finale të “Top Fest”
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: VIP-
Kërce tek: