Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.forumotion.comMjeksia-Grup


Share | 
 

 Ushqimet që ndikojnë në jetën seksuale

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Ushqimet që ndikojnë në jetën seksuale   Sat Oct 01, 2011 5:19 pm

Prostati,
pezmatimi i rëndë i prostatës, ndonjëherë i shoqëruar me dhimbje dhe
dobësim, mund të mbahet nën kontroll nga ushqime si arra, fara apo
mielli integral, nënprodukte të thekrës.

Këto prodhojnë hormone bimore si vajra dhe substanca të tjera që ulin pezmatimin e prostatës.Farat
e kungullit, në veçanti kanë vajra që lehtësojnë ndjesinë e sikletit
dhe trysninë në legen të shkaktuar nga fryrja e prostatës.Një prostatë problematike mund të zvogëlojë mundësinë për të pasur ereksion, duke u bërë pengesë e madhe në jetën seksuale.


Lakra KinezeMund
t’iu ndihmojë edhe dieta orientale: nënproduktet e sojës, orizi dhe
lakra kineze, mund të ulin efektet e dihidrosteronit, një nënprodukt i
testosteronit i ardhur nga hipertrofia prostatike.


Uthulla ka cilësi shumë të mira mjekësore, por ajo mund të shkaktojë të vjella, impotence temporale mbasi ftoh gjakun.


_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Ushqimet që ndikojnë në jetën seksuale
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Keshillave :: Ushqimi dhe Dieta-
Kërce tek: