Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Shitet shtëpia rezistuese ndaj shpërthimit atomik

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BeLti
Anëtarë i MG
Anëtarë i MG
BeLti


<b>Postime</b> Postime : 1065

Shitet shtëpia rezistuese ndaj shpërthimit atomik   Empty
MesazhTitulli: Shitet shtëpia rezistuese ndaj shpërthimit atomik    Shitet shtëpia rezistuese ndaj shpërthimit atomik   I_icon_minitimeSat Oct 23, 2010 8:50 am

Shitet shtëpia rezistuese ndaj shpërthimit atomik


Inxhinieri britanik Mike Thomas shet shtëpinë me vlerë prej 350.000 funte, e cila i ka hak ato para, sepse ndërmjet tjerash nën të ajo ka një strehimore atomike e cila mund t’i rezistojë shpërthimit 80 herë më të fortë se ai në Hiroshimë.
Inxhinieri 56-vjeçar kishte ndërtuar shtëpinë në afërsi të Brixhamit në Devon. Thomas u tha medieve se nga frika e sulmeve atomike ai më 1985 ia kishte shtuar shtëpisë edhe një strehimore e cila të përkujton në atë të filmit “Blast From the Past”.

Bunkeri i nëndheshëm ka 28 metra katrorë, me mure të trasha 80 centimetra, është i pajisur me gjashtë shtretër dhe ujë e ushqim të mjaftueshëm për një familje që të jetojë një muaj rresht.

Bunkeri i nëndheshëm është i pajisur me një sistem zviceran ajrimi, tepihë dhe drunj që ruajnë më mirë temperaturën, rezervuarin me 1.400 litra ujë dhe kanalizimin. Thomas poshtë ka edhe telefonin, televizionin, DVD playerin, furrën mikrovalë, dhe shumë lojëra e libra të ndryshme. Shkurt, blerësi fatlum me siguri do të ndihet rehat në shtëpinë e re edhe në kristë kiameti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Shitet shtëpia rezistuese ndaj shpërthimit atomik
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shtëpia e mbrapsht
» Shtëpia në mes të Oqeanit Paqësor
» Ndërtohet shtëpia më e shtrenjtë në botë
» Makolli, në pritje të "shpërthimit"
» Pakoja-bombë u zbulua vetëm 17 minuta para shpërthimit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Kuriozitete-
Kërce tek: