Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Frutat dhe perimet të domosdoshme

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™


<b>Postime</b> Postime : 9044

Frutat dhe perimet të domosdoshme   Empty
MesazhTitulli: Frutat dhe perimet të domosdoshme    Frutat dhe perimet të domosdoshme   I_icon_minitimeTue Apr 26, 2011 7:29 am

Njerëzit e moshës së mesme dhe asaj të vjetër, duhet që patjetër të përdorin sa më shumë fruta dhe perime në vaktet e tyre të ushqimeve.
Njëra nga mënyrat më të mira të zëvendësimit të mëngjesit apo darkës me ushqime që përmbajnë shumë kalori, si mishrat, është që frutat dhe perimet të merren të shtrydhura.
Sipas studimeve, të bëra në disa persona, kjo mënyrë e ushqimit, jo vetëm që i jep vitaminat e duhura organizmit, por e ushqen atë dhe e mban të freskët, ndërsa është edhe një nga mënyrat më të mira për të humbur peshë, pasi persona në moshën mbi 40-vjeçare, nuk e kanë të lehtë ta menaxhojnë peshën e tyre.
Kjo mënyrë e të ushqyerit, është e domosdoshme për personat që kalojnë shumë orë duke punuar pranë tavolinës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Frutat dhe perimet të domosdoshme
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» LB: Protestat në Luginë të domosdoshme
» Perimet e ngrira më të shëndetshme
» Frutat dhe perime që kurojnë të gjitha sëmundjet !!
» Dobitë që sjellin fruta dhe perimet
» Frutat arrore mbrojnë zemrën, parandalojnë karcinomat

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: