Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Progres i vogël

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™


<b>Postime</b> Postime : 9044

Progres i vogël  Empty
MesazhTitulli: Progres i vogël    Progres i vogël  I_icon_minitimeFri Jul 01, 2011 1:28 pm

Drejtori për Ballkanin Perëndimor në Departamentin për Zgjerim të Komisionit Evropian, Pierre Mirel ka thënë të premten në Prishtinë se në procesin e integrimeve është punuar pak.

Mirel kështu deklaroi të premten gjatë takimit të dytë plenar të Dialogut të Procesit të Stabilizim Asociimit, ku pjesëmarrës ishin edhe drejtues të institucioneve tjera që janë të përfshira në procesin e integrimeve.

“Sa i përket integrimit në BE është shumë e rëndësishme që Qeveria dhe Kuvendi kanë pasur një kornizë kohore dhe mendoj që këtë e kanë bërë vetëm gjatë muajit të kaluar. Andaj nuk do të ishte kurrfarë befasie nëse unë do të përmend se do të kemi fare pak progres për të raportuar në raportin e ardhshëm të progresit, duke marr parasysh që Qeveria s’ka pasur aq shumë kohë për të punuar në reformat e kërkuara e që i kemi diskutuar herën e kaluar”, vlerësoi Mirel.

Drejtori për Ballkanin Perëndimor në Departamentin për Zgjerim të Komisionit Evropian duke folur për sundimin e ligjit theksoi se ka pasur progres në kornizën ligjore, por zbatimi i ligjeve mbetet ende sfidë serioze, pasi rreth 45 për qind e tyre mbeten të pazbatuara.

Mirëpo, për kryeministrin e vendit, Hashim Thaçi, Qeveria do të vazhdojë angazhimin e saj në procesin e integrimit të vendit në Bashkimin Evropian, pasi që kjo rruga më e shpejtë për zhvillim të qëndrueshëm ekonomik dhe jetë më të mirë.

“Ne do të vazhdojmë zbatimin e agjendës evropiane, pa lëvizur asnjë milimetër prapa në reformimin dhe avancimin e shtetit të Kosovës me një qëllim të vetëm, arritjen e standardeve evropiane në të gjitha fushat e qeverisjes dhe përmirësimin e jetës së qytetarëve... Që nga takimi i fundit i PSA-së Kosovën e kanë përshkuar zhvillime të ndryshme politike të cilat, përkundër vështirësive për t’i tejkaluar përçojnë një mesazh të fuqishëm të fuqizimit të demokracisë në vendin tonë”, theksoi Thaçi.

Kryeministri duke folur për sundimin e ligjit dhe luftën kundër korrupsionit ka thënë se institucionet e vendit janë duke punuar me përkushtim të madh në këtë drejtim. /Telegrafi/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Progres i vogël
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Krasniqi: Kosova ka shënuar progres viteve të fundit
» Printeri më i vogël 3D
» Si të veprohet me gjeniun e vogël?
» “Klluberi” më i vogël në botë
» Kartolina më e vogël e Krishtlindjeve në botë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet-
Kërce tek: