Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Orari i gjatë i punës i lidhur me alkoolizmin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™


<b>Postime</b> Postime : 9044

Orari i gjatë i punës i lidhur me alkoolizmin  Empty
MesazhTitulli: Orari i gjatë i punës i lidhur me alkoolizmin    Orari i gjatë i punës i lidhur me alkoolizmin  I_icon_minitimeMon Aug 15, 2011 12:36 pm

Orari i gjatë i punës trefishon rrezikun për konsumim të tepruar të alkoolit, pohojnë shkencëtarët nga Zelanda e Re.
Një studim i realizuar nga Universiteti Otago ka analizuar më shumë se 1.000 njerëz të moshave ndërmjet 25 dhe 30 vjeç. kështu, është zbuluar se ekziston lidhshmëri e lartë ndërmjet orëve të gjata të punës dhe konsumimit të tepërt të alkoolit.

“Personat të cilët punojnë 50 ose më shumë orë në javë kishin probleme të lidhura me alkoolin, nga 1.8 deri në 3.3 herë më shumë në krahasim me njerëzit e papunësuar”, tregojnë autorët.

Rezultatet e këtij studimi kanë treguar se situata është përafërsisht e njëjtë te femrat dhe te meshkujt.

Sipas, ekspertëve konsumimi i tepërt i alkoolit te njerëzit që punojnë shumë është me gjasë për t’u çliruar nga stresi që vjen si pasojë e punës. /Telegrafi/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Orari i gjatë i punës i lidhur me alkoolizmin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
»  Muzika ‘metal’ nuk është e lidhur me drogën dhe depresionin !
» Gjobat për shkelësit e ligjit të punës ekzekutohen me vështirësi
» United i lidhur me ‘Kakanë e ri’
» Si të jetoni sa më gjatë?
» Pyetje lidhur me semundjen e Fibroza Cistike

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: