Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Kualifikohen Anglia dhe SHBA-të

Shko poshtë 
AutoriMesazh
A.Z™
Moderator/e
Moderator/e
A.Z™


<b>Postime</b> Postime : 2150

Kualifikohen Anglia dhe SHBA-të Empty
MesazhTitulli: Kualifikohen Anglia dhe SHBA-të   Kualifikohen Anglia dhe SHBA-të I_icon_minitimeWed Jun 23, 2010 5:05 pm

Kualifikohen Anglia dhe SHBA-të
Përfaqësuesja e Anglisë ka shënuar fitore minimale prej 1-0 kundër Sllovenisë, për të siguruar kualifikimin në fazën e eliminimit direkt të Kampionatit Botëror.
Tre Luanët shfaqën lojë shumë më të mirë se ato të mëparshmet, duke qenë se vetëm fitorja u kryente punë për t’u kualifikuar tutje.

Një krosim të James Milner e shfrytëzoi Jermain Defoe, i cili kaloi përfaqësuesen e tij në epërsi (23’) për të vendosur edhe rezultatin e pjesës së parë.

Edhe në pjesën e dytë Anglia ishte skuadër shumë më e mirë, mirëpo në momente të caktuara ka mundur të befasohet nga sllovenët, por sidoqoftë deri në fund të takimit nuk u shënua gol tjetër.

Pas kësaj fitoreje, Anglia pozicionohet në vendin e dytë të Grupit C, pasi që SHBA-të kualifikohen nga vendi i parë falë fitores në minutat e fundit kundër Algjerisë.[/img]Kualifikohen Anglia dhe SHBA-të Zo8j2x
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Kualifikohen Anglia dhe SHBA-të
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Anglia frenohet me barazim nga SHBA-të
» Kualifikohen Reali dhe Milani
» Anglia
» Gjermania më e përgatitur se Anglia e lodhur
» Capello: Kjo është Anglia ime

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Afrika e Jugut 2010-
Kërce tek: