Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Kinezi kompleton ecjen me paterica mbi kabllot e rrymës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
iliriana


<b>Postime</b> Postime : 3702

Kinezi kompleton ecjen me paterica mbi kabllot e rrymës Empty
MesazhTitulli: Kinezi kompleton ecjen me paterica mbi kabllot e rrymës   Kinezi kompleton ecjen me paterica mbi kabllot e rrymës I_icon_minitimeTue Nov 02, 2010 6:10 am

Kinezi kompleton ecjen me paterica mbi kabllot e rrymës F.1101155446676_m
Një kinez ia ka bërë vendin vetes në librin e rekordeve Guiness, pas ecjes me paterica nëpër kabllo të rrymës në lartësi prej 20 metrash.
33 vjeçari Samati Yiming, mësues i fizikës, madje nuk përdori as rryp sigurie gjatë aksionit të tij në parkun ujor Shoufu, në Wulumuqi të Xinjiangut.

Pas vetëm pesë hapave ai ishte fare pranë rrëzimit, duke bërë kështu që spekaktorët të frikësohen për fatin e tij, por më pas u stabilizua pas një triku fantastik që bëri në litar.

Samati filloi të ecte me paterica që nga mosha 18 vjeçare, ndërsa tashmë ka tri rekorde. Në vitin 2003, ai eci mbi 50 mijle me paterica, nga Shanshani te Turufani. Një vit më pas eci për më se tetë ditë në patercia, më shumë se 180 milje të kaluara. Dhe në vitin 2005, ai eci 49 hapa në paterica në një lartësi prej 13 metra.

Samati thotë se ai e pati idenë e kombinimit të ecjes nëpër kabllo të rrymës me paterica një vit më parë, ndërsa është stërvitur për këtë që nga ajo kohë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kinezi kompleton ecjen me paterica mbi kabllot e rrymës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kinezi ‘ringjallja’ e Michael Jacksonit
» Kinezi se lëshon truallin, mbrohet me raketa
» Kinezi mëson dhinë të sillet si qen
» Kinezi u la në ujin e akullt 120 minuta
» Kinezi 3-vjeçar me peshë 60 kilogramë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Kuriozitete-
Kërce tek: