Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Dhjetë produktet elektronike më të kërkuara

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
iliriana


<b>Postime</b> Postime : 3702

Dhjetë produktet elektronike më të kërkuara  Empty
MesazhTitulli: Dhjetë produktet elektronike më të kërkuara    Dhjetë produktet elektronike më të kërkuara  I_icon_minitimeTue Dec 28, 2010 7:32 am

Pajisjet elektronike më të kërkuara në katër javët e kaluara ishin iPod touch, tableti iPad, si dhe lexuesi elektronik Kindle.

Ndër pajisjet tjera që gjithashtu kërkohen në treg janë edhe konzola e lojrave e Microsoft, Xbox 360, Ninento Wii, iPos Nano, të cilat këtë vit janë rifreskuar në aspektin e kërkesës së konsumatorëve, por edhe në aspektin e tyre fizik.

Këto statistika janë paraqitur nga Experian Hitwise, një kompani e kërkimeve e cila ka një databazë me mbi 16 mijë produkte të konsumit elektrinik.

Analiza e bërë ka për qëllim të masë kërkesën konsumatore, ndërsa edhe të bëjë krahasimin mes produkteve që kërkohen në internet, me sasinë e shitur të tyre.

Në blogun e tyre zyrtar, kompania Hitwise ka publikuar radhitjen e saj për 10 produktet më të kërkuara në internet.

1. iPod touch
2. iPad
3. Kindle
4. Xbox 360
5. Wii
6. iPod
7. Wii games
8. Xbox
9. Amazon Kindle
10. iPod Nano
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Dhjetë produktet elektronike më të kërkuara
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» 10 produktet me te kerkuara ne internet
» LG e iRiver për lexues të librave elektronike
» Rreziku nga produktet e dyshimta
» Produktet që parandalojnë plakjen
» Produktet e qumështit dhe kariesi te fëmijët

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Teknologjia-
Kërce tek: