Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 MacBook më i qëndrueshëm

Shko poshtë 
AutoriMesazh
A.Z™
Moderator/e
Moderator/e
A.Z™


<b>Postime</b> Postime : 2150

MacBook më i qëndrueshëm Empty
MesazhTitulli: MacBook më i qëndrueshëm   MacBook më i qëndrueshëm I_icon_minitimeTue May 25, 2010 5:23 pm

MacBook më i qëndrueshëm F.0520110208329_m
Apple ka paraqitur zyrtarisht MacBook-un e rifreskuar i cili, pos ndryshimeve të pritura harduerike, tani ka edhe bateri e cila zgjat më shumë.
MacBook i ri nga pikëpamja e dizajnit është në të njëjtën shtëpizë plastike sikur edhe modeli paraprak, mirëpo ky model sjell procesor më të shpejt 2.4 GHz Core 2 Duo, 2 GB DDR3 memorie (e cila zgjerohet deri në 4 GB) si dhe disk me kapacitet prej 250 GB.

Thashethemet kanë dalë të jenë të sakta edhe sa i përket procesorit grafik, Nvidia GeForce 320M me 256 MB të memories së ndarë, e cila është e pranishme edhe në versionet 13-inçëshe të MacBook Pro. Ekrani me diagonale prej 13.3 inç ka ndriçim LED të prapavijës dhe rezolucion prej 1.280 x 800 piksela, e në të gjendet edhe DVD Writer, lidhja me dhe pa tela për rrjet, Bluetooth si dhe dalja Mini DisplayPort.

Blerësit e MacBook, pos memories më të madhe punuese, mund të pajisin laptopin e tyre me disqe prej 320 apo 500 GB. Apple tani integron edhe bateri më të fuqishme e cila ofron 10 orë autonomi punë (modeli paraprak ka pasur vetëm shtatë orë autonomi), e çmimi i konfiguracionit fillestar prej 2 GB memorie dhe 250 GB hapësirë disku edhe më tutje mbetet 999 dollarë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
MacBook më i qëndrueshëm
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Teknologjia-
Kërce tek: