Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Moderator/e
A.Z™

<b>Postime</b> Postime : 2150

Mposhtet prapë Juventusi Empty
MesazhTitulli: Mposhtet prapë Juventusi   Mposhtet prapë Juventusi I_icon_minitimeSun Feb 27, 2011 9:18 am

Mposhtet prapë Juventusi F.0226223848962_m

Zonja e Vjetër ka pësuar një goditje të radhës duke u mposhtur me rezultat 2-0 nga Bologna para tifozëve të vet.
Gjysma e parë e takimit ishte e balancuar, ndërsa i tillë ishte edhe rezultati, pasi nuk u shënua gol.

Me të filluar pjesa e dytë (49’), Marco Di Vaio ndëshkoi ish-skuadrën e tij për t’ia dhënë epërsinë ekipit mysafir.

Pas golit të pësuar, Juventusi pati më shumë nga loja duke krijuar raste, mirëpo pas një kundërsulmi të mysafirëve, ishte sërish Di Vaio lojtari që dyfishoi epërsinë (66’).

Deri në fund të ndeshjes, bardhezinjtë vazhduan të sulmojnë, mirëpo nuk arritën të konkretizojnë rastet e tyre, duke rrezikuar kështu mundësinë e kualifikimit në Ligën e Kampionëve. /Telegrafi/