Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Edinson Cavani, trimi i fitores së Napolit

Moderator/e
A.Z™

<b>Postime</b> Postime : 2150

Edinson Cavani, trimi i fitores së Napolit  Empty
MesazhTitulli: Edinson Cavani, trimi i fitores së Napolit    Edinson Cavani, trimi i fitores së Napolit  I_icon_minitimeMon Apr 04, 2011 7:20 am

Edinson Cavani, trimi i fitores së Napolit  03-edisoni5

Romë, 3 prill - Në xhiron e 31-të të Ligës së parë të Italisë, që u luajt dje dhe sot pati edhe disa rezultate befasuese. Ndër to padyshim janë fitorja e Lecces kundër Udineses, por edhe humbja e parmës nga Bari dhe e Genoas kundër Cagliari.
Në derbin e pasdrekes së sotme, Napoli ia doli të përcjellë Lazion për në Romë me katër gola në portë (4:3). Trim i kësaj ndeshje ishte sulmuesi Edinson Cavani, i cili shënoi tre gola dhe i solli fitoren napolitanëve, duke iu mundësuar kësisoj përforcimin në pozitën e dytë dhe pothuaj kualifikim të sigurt për Ligën e kampionëve në edicionin e ardhshëm.

» Moyes i lehtësuar pas fitores ndaj Spurs
» Gjermania kundër Anglisë në 1/8 e finales Përfaqësuesja e Gjermanisë ka siguruar kualifikimin në 1/8 e finales së Kampionatit Botëror, pas fitores prej 1-0 kundër Ganës, që po ashtu do të luajë në fazën tjetër falë golaverazhit më të mirë se Australia. Sk

Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajme nga Sporti-