Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Plani final për 16 shatorin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™


<b>Postime</b> Postime : 9044

Plani final për 16 shatorin  Empty
MesazhTitulli: Plani final për 16 shatorin    Plani final për 16 shatorin  I_icon_minitimeThu Sep 15, 2011 9:11 am

EULEX-i dhe Policia e Kosovës tashmë kanë nisur përgatitjet, në mënyrë që më 16 shtator të realizojnë atë për dërgim të policëve vendorë e të EULEX-it dhe doganierëve në dy pikat doganore në Bërrnjak dhe Jarinje.

Gazeta Zëri, nga burime brenda EULEX-it, ka siguruar dokumentacione dhe skicime të përgatitura në mënyrë që e tëra të realizohet siç është më së miri.

Sipas të njëjtave burime, më për në veri nuk do të niset pa hartë të rrugëve, siç është vepruar më 25 korrik, ku ka pësuar edhe polici Enver Zymberi, por përveç hartave, mjetet tjera logjistike janë në finalizim të përgatitjeve.

Në tërë këtë plan, KFOR-i do të ofrojë vetëm mbështetje teknike me helikopterë dhe sipas burimeve të gazetës trupat e NATO-s në Kosovë qëndrojnë në gjendje gatishmërie në rast se kërkohet ndihma e tyre nga ana e Policisë së Kosovës dhe EULEX-it.

Sigurimi i kontejnerëve që do të vendosen në pikat që i ndajnë Kosovën me Serbinë, sigurimi i energjisë elektrike, gjeneratorëve, zyrat e punës, hapësirave për fjetje e madje edhe sigurimi i tush kabinave janë disa nga detajet për të cilat tashmë janë koordinuar stafi teknik i EULEX-it dhe ai i Policisë së Kosovës.

EULEX-i, shkruan Zëri pos sigurimit të kontejnerëve është zotuar se do të kryejë instalimet elektrike për ndriçim të jashtëm. Për më tepër, EULEX-i është zotuar se do të ndihmojë Policinë e Kosovës në bartjen e materialit me anë të helikopterëve, mirëpo për t’u bërë kjo, Policia duhet dërguar kërkesë te EULEX-i.

Tërë këto detaje dhe çështje tjera janë diskutuar kryesisht të martën. Për veprimet konkrete për të premten, përfaqësues të policisë dhe EULEX-it do të takohen edhe gjatë ditës së enjte. /Telegrafi/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Plani final për 16 shatorin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Plani për “turqizimin” e Prizrenit
» Rexhepi: Plani i Qeverisë po funksionon shumë mirë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet-
Kërce tek: