Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Çdo i gjashti telefon i kontaminuar me telefon E. Coli

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™


<b>Postime</b> Postime : 9044

Çdo i gjashti telefon i kontaminuar me telefon E. Coli  Empty
MesazhTitulli: Çdo i gjashti telefon i kontaminuar me telefon E. Coli    Çdo i gjashti telefon i kontaminuar me telefon E. Coli  I_icon_minitimeMon Oct 17, 2011 6:33 pm

Ekspertët britanikë kanë zbuluar se në Britani të Madhe në çdo të gjashtin telefon celular është zbuluar bakteri Escherichia coli për shkak të higjienës së keqe të shfrytëzuesve.

Po ashtu, përmes këtij studimi, me të cilin është marrë Shkolla londineze për higjienë dhe mjekësi tropikale, është vërtetuar se britanikët e kanë shprehi të gënjejnë rreth higjienës së tyre.

Sipas rezultateve të fituara, 95 për qind nga 350 pjesëmarrësit në studim, kanë thënë se i lanin duart me sapun kur kjo është e mundur, ndërsa në 92 për qind të telefonave të tyre celularë janë gjetur baktere.

“Përmes këtij studimi është vërtetuar se disa njerëz nuk i lajnë duart si duhet, sidomos pas shkuarjes në tualet. Shpresoj se mendimi se në duar dhe në telefona mund të gjendet Escherichia, do t’i nxitë njerëzit që të kushtojnë më shumë vëmendje gjatë qëndrimit në banjë dhe gjatë larjes së duarve me sapun, sepse kjo është rutina e vetme që mund t’ua shpëtojë jetën”, ka thënë njëri nga autorët e studimit. /Telegrafi/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Çdo i gjashti telefon i kontaminuar me telefon E. Coli
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
»  A keni parë ndonjëherë vetëm telefon mobil?
» Telefon i mençur nga Acer
» Nokia N9, një super-telefon nga Nokia
» Edhe një telefon i mençur në serinë LG Optimus
» Përse irritohemi kur të tjerët flasin në telefon ?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Teknologjia-
Kërce tek: