Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Feston 105-vjetorin gruaja që parashikohej të vdiste foshnje

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Antigona
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
Antigona


<b>Postime</b> Postime : 89

Feston 105-vjetorin gruaja që parashikohej të vdiste foshnje Empty
MesazhTitulli: Feston 105-vjetorin gruaja që parashikohej të vdiste foshnje   Feston 105-vjetorin gruaja që parashikohej të vdiste foshnje I_icon_minitimeSun Dec 25, 2011 10:47 am

Një kanadeze festoi e lumtur këtë të hënë 105-vjetorin e lindjes, ndonëse iu dhanë vetëm 12 orë jetë, kur lindi në vitin e largët 1906.

Megjithatë, Lillie Arnold nuk ngriti asnjë dolli për këtë arritje, pasi ajo shpjegon jetëgjatësinë e saj me faktin që nuk ka kthyer kurrë një gotë alkool në jetën e saj.

”Në lindje isha binjake, por të dyja lindëm përpara kohe dhe ishim shumë të imta. Në atë kohë, kishte shumë më pak mënyra për të trajtuar të porsalindurit e hershëm. Motra ime ndërroi jetë brenda pak kohe dhe nënës i thanë që edhe unë do të vdisja brenda ditës”, kujton 105-vjeçarja, transmeton TCH.

”Isha shumë e dobët, por ia dola dhe sipas nënës, fakti që unë mbijetova u bë një legjendë në spital pas askush nuk e besonte. Do të doja të takoja një ditë në parasjë mjekun që tha që unë do të jetoja vetëm 12 orë”, shton gruaja, e cila në jetën e saj, tashmë i është afruar praktikisht një milion orëve jetë.

Një kujdestare në azilin ku qëndron e moshuara, tregoi se në vitet që kur ajo kaloi në qendrën për të moshuarit, ka gëzuar gjithmonë shëndet dhe kujtesë shumë të mirë.

”Një tjetër antar i familjes sonë jetoi deri 102 vjeç, prandaj duhet të ketë diçka në gjenet tona që na bën të jetojmë kaq gjatë”, shprehet e moshuara.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Feston 105-vjetorin gruaja që parashikohej të vdiste foshnje
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» YouTube feston gjashtë vjetorin
» Gruaja i mbijetoi rënies nga kati i 23-të
»  Gruaja nga Kuba festoi ditëlindjen e 126
» Zlata – gruaja gomë
» Një amerikane përpiqet të bëhet gruaja më e rëndë në botë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Kuriozitete-
Kërce tek: