Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Google lanson indeksin e ri të kërkimit, Caffeine

Shko poshtë 
AutoriMesazh
A.Z™
Moderator/e
Moderator/e
A.Z™


<b>Postime</b> Postime : 2150

Google lanson indeksin e ri të kërkimit, Caffeine Empty
MesazhTitulli: Google lanson indeksin e ri të kërkimit, Caffeine   Google lanson indeksin e ri të kërkimit, Caffeine I_icon_minitimeWed Jun 09, 2010 2:46 pm

Google lanson indeksin e ri të kërkimit, Caffeine F.0609145512677_m

Google përfundimisht e ka lansuar teknologjinë e saj të re të indeksimit, duke i mundësuar të gjithë njerzve të cilët e përdorin këtë motor kërkimi, të gjejnë më shpejtë dhe më shumë lidhje të uebfaqeve online.
Të martën në mbrëmje, kompania e ka paralajmëruar funksionin e saj më të ri në blogun e saj zyrtar, përkatësisht teknologjinë e indeksimit e njohur me emrin Caffeine.

“Caffeine ofron 50 për qind rezultate më të freskëta të kërkimit në ueb, krahasuar me teknologjinë tonë të fundit për indeksimin e faqeve, dhe njëkohësisht është koleksioni ynë më i gjerë i përmbajtjes së uebit të cilin ne e ofrojmë aktualisht. Tani, përdoruesi ynë mund të gjejë faqen e kërkuar shumë më herët, se sa që e ka gjetur dikur, dhe kjo, pavarësisht nëse e njëjta është lajm, një postin në blog ose forum, ose diçka e ngjashme” thuhet në deklaratën e kompanisë në blogun e saj zyrtar.

Google e pati nisur testimin e teknologjisë Caffeine në Gusht të vitit 2007, dhe tani që e ka lëshuar thotë se “mënyra e re e indeksimit do të ndryshojë teknologjinë bazike të kërkimit në internet, bashkë me ndryshimet pozitive në rangimin e faqeve
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Google lanson indeksin e ri të kërkimit, Caffeine
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Google lanson funksionin “Me on the Web”
» Google lanson shërbimin HotPot
» Google rifreskon edhe shërbimin Google Docs
» Google bën ndryshime në Google News
» Apple lanson iOS 4.2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Teknologjia-
Kërce tek: