Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Dietë e mençur

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
iliriana


<b>Postime</b> Postime : 3702

Dietë e mençur Empty
MesazhTitulli: Dietë e mençur   Dietë e mençur I_icon_minitimeFri Nov 05, 2010 5:41 am

Dietë e mençur F.1105001955632_m
Kur është fjala për ngrënie të shëndetshme, dr. Louis Aronne, autor i një libri të ri “The Skinny” paraqet disa faktorë të suksesshëm.
Për kafjall (mëngjes), hani një omëletë nga të bardhët e vezëve. Do t'ju mbajë ngopur dhe nën kontroll gjatë tërë ditës. Mënjanoni lëngjet e ëmbla.

Hulumtimet tregojnë se sa më shumë që pini ujë të gazuar, lëngje të pemëve ose kafe moka, aq më shumë do të ndiheni të uritur.

Organizohuni brenda dy orëve pas ngrënies: merruni me aktivitete, ushtrime, dhe pastaj bëni qejf.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Dietë e mençur
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Më mirë me peshë të tepërt sesa vazhdimisht në dietë
» Patatet e fërguara mund t’i hani teksa jeni në dietë
» Telefon i mençur nga Acer
» Lançohet navigatori i mençur
» Celulari i mençur Revolucion i LG

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Keshillave :: Ushqimi dhe Dieta-
Kërce tek: