Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Për një lëkurë të lëmuar dhe të shëndetshme

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Për një lëkurë të lëmuar dhe të shëndetshme    Tue Oct 04, 2011 12:32 pm

Nëse dëshironi një lëkurë të lëmuar, të pastër dhe të shëndetshme, ju mund të aplikoni maskën në vijim që është shumë e shëndetshme dhe e lehtë për përgatitje.

Përbërësit:
* Vaj ulliri
* Sheqer (ngjyrë kafe)
* Ujë të ngrohtë

Hapat:

1. Pastrojeni fytyrën tuaj me një leckë, të cilën paraprakisht e keni lagur me ujë të nxehtë.

2. Merrni vajin e ullirit dhe shpërndajeni nëpër tërë sipërfaqen e fytyrës.

3. Merrni një leckë në të cilën do të vendosni sheqerin dhe do te filloni të masazhoni fytyrën me të.

4. Butë bëjeni masazhin për minutë duke pas kujdes me zonën rreth syve.

5. Pastrojeni fytyrën me ujë të ngrohtë, në mënyrë që të largojmë tërë sheqerin. Po ashtu, pastrimi bëhet me një leckë për të larguar vajin e ullirit.

6. Aplikoni këtë maskë të shëndetshme çdo javë, në mënyrë që të keni një lëkurë sa më të shëndetshme dhe duke mos u lënë vend qelizave të vdekura.

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Për një lëkurë të lëmuar dhe të shëndetshme
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Te ndryshme :: Moda & Estetika-
Kërce tek: