Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Moderator/e
A.Z™

<b>Postime</b> Postime : 2150

Heinze i jep fitoren Argjentinës Empty
MesazhTitulli: Heinze i jep fitoren Argjentinës   Heinze i jep fitoren Argjentinës I_icon_minitimeSat Jun 12, 2010 9:07 pm

Heinze i jep fitoren Argjentinës F.0612175329967_m

Gabriel Heinze ka shënuar një gol të hershëm për të ndihmuar Argjentinën të shënojë fitore minimale në ndeshjen e parë të tyre në Kupën Botërore, Afrika e Jugut 2010, përballë Nigerisë.
Goli i vetëm erdhi në minutën e gjashtë të ndeshjes së zhilluar në stadiumin Ellis Park në Johannesburg. Pas një harkimi nga këndi të Juan Veron, Heinze u gjend shumë mirë duke shënuar me kokë në portën e Vincent Enyeama.

Lionel Messi ishte në një formë të shkëlqyeshme derisa Argjentina dominoi ndeshjen dhe krijoi shumë raste të tjera, por nuk arriti të konkretizojë asnjërin, me portierin nigerian që bëri një mori mbrojtjesh të shkëlqyeshme.

Gonzalo Higuain po ashtu pati disa raste të mira shënimi, por nuk arriti të përfundojë me sukses asnjërin. Nigeria në anën tjetër gëzoi një posedim ca më të madh të topit në minutat e fundit të ndeshjes, por nuk arriti të nxjerrë barazim në këtë ndeshje.

Pavarësisht fitores, Argjentina do të renditet në pozitën e dytë të tabelës së grupit B, me tre pikë sa ka edhe Koreja Jugore e cila ndodhet në pozitën e parë të tabelës, pas fitores 2-0 ndaj Greqisë në ndeshjen e mëhershme.