Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Moderator/e
A.Z™

<b>Postime</b> Postime : 2150

Holanda mposht Danimarkën Empty
MesazhTitulli: Holanda mposht Danimarkën   Holanda mposht Danimarkën I_icon_minitimeMon Jun 14, 2010 4:10 pm

Holanda mposht Danimarkën F.0614152050675_m

Kombëtarja e Holandës ka shënuar fitore me rezultat 2-0 ndaj kombëtares së Danimarkës në kuadër të ndeshjes së parë të Grupit E të Kupës së Botës që zhvillohet në Afrikën e Jugut.
Pavarësisht se kontrolluan pjesën e parë si me posedim po ashtu edhe me raste, holandezët arritën të shënojnë vetëm në pjesë të dytë në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin Soccer City në Johannesburg.

Menjëherë pas pauzës, pas një aksioni të ekipit të portokalltë erdhi edhe goli i parë që fakt ishte një autogol i Simon Poulsen.

15 minuta para fundit të ndeshjes, holandezët shënuan edhe golin e dytë, që ishte edhe goli i sigurisë. Pas një loje të mirë të Snejder, Dirk Kuyt u gjend në momentin e duhur para portës së portierit Sorensen, për të vulosur rezultatin.

Në të njëjtin grup me Holandën dhe Danimarkën janë edhe Kameruni dhe Japonia që përballen më vonë gjatë ditës.