Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Lodrat e tepërta të dëmshme për fëmijët

Shko poshtë 
AutoriMesazh
A.Z™
Moderator/e
Moderator/e
A.Z™


<b>Postime</b> Postime : 2150

Lodrat e tepërta të dëmshme për fëmijët Empty
MesazhTitulli: Lodrat e tepërta të dëmshme për fëmijët   Lodrat e tepërta të dëmshme për fëmijët I_icon_minitimeFri Jun 25, 2010 9:43 pm

Lodrat e tepërta të dëmshme për fëmijët 24-lodra4

Kaliforni, 24 qershor – Fëmijët që kanë më pak lodra shoqërohen më lehtë, më pak grinden dhe janë më kreativë. Arsye e kësaj, siç thonë shkencëtarët amerikanë, është që lodrat e tepërta mund të vështirësojnë mësimin dhe zhvillimin.

Fëmijët që kanë më pak lodra zhvillojnë më shpejt kreativitetin e tyre. Megjithëse nganjëherë do t’i duket e mërzitshme, me kalimin e kohës do të fillojnë të përdorin imagjinatën dhe të mendojnë lojëra. Gjithashtu, do të mësohen të zhvillojnë marrëdhënie me fëmijët e tjerë dhe me të rriturit.

Studimi ka treguar se fëmijët, të cilët në fëmijëri kanë më shumë shokë, kanë më shumë mundësi të jenë të suksesshëm në aspektin akademik dhe të jenë më të mirë në marrëdhëniet shoqërore me të rriturit. Problem tjetër që mund të paraqitet është edhe mungesa e përqendrimit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Lodrat e tepërta të dëmshme për fëmijët
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Teknologjia-
Kërce tek: