Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Android 2.2 super i shpejtë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
Anonymous



Android 2.2 super i shpejtë Empty
MesazhTitulli: Android 2.2 super i shpejtë   Android 2.2 super i shpejtë I_icon_minitimeSat May 15, 2010 12:10 pm

Android 2.2, me emër kodues Froyo, pos mbështetjes për Flash 10.1 sjell edhe performansa dukshëm më të mira në të njëjtin harduer.
Versioni i ri i sistemit operativ mobil Android 2.2. të Google, me vete sjell më shumë sesa që ishte paralajmëruar fillimisht. Zyrtarisht deri më tani janë publikuar vetëm ndryshimet në pamje dhe mbështetja për Flash 10.1 si dhe kompilacioni JIT i integruar në vet kernel-in e sistemit operativ.
Duket se këto të fundit janë meritore për performansat mbresëlënëse të Androidit 2.2, së paku gjykuar sipas testeve të bëra në faqet e internetit Android Police. Përdoruesit e këtyre faqeve kanë testuar versionin aktual në zhvillim të Android 2.2 dhe atë ekzistues 2.1 në të njëjtin harduer – atë të Nexus One. Për testim është përdorë Linpack benchmark, i cili teston harduerin e telefonave të mençur duke matur shpejtësinë e përllogaritjes.
Android 2.2 super i shpejtë Nexusone1Me sistemin aktual operativ mobil Android 2.1 Nexus One në Linpack arrin 6.5 deri në 7 Mflops, derisa me versionin Froyo hiq më pak se 37.5 Mflops. Përmirësimi i performansave prej 450 për qind është mbresëlënëse, e për detajet zyrtare dhe të gjitha risitë tjera të këtij sistemi operativ na duhet të presim paraqitjen zyrtare nga Google e cila do të bëhet më 20 maj. /Telegrafi/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Android 2.2 super i shpejtë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Teknologjia-
Kërce tek: