Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Golf VII në vitin 2012

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
Anonymous



Golf VII në vitin 2012 Empty
MesazhTitulli: Golf VII në vitin 2012   Golf VII në vitin 2012 I_icon_minitimeSat May 15, 2010 12:12 pm

Golf VI është me ne vetëm dy vjet e mediet e huaja të cilat mbulojnë fushën automobilistike veçmë kanë filluar të flasin me të madhe për trashëguesin e tij, të cilin supozohet se do të duhej ta shohim qysh në vitin 2012.
Gjenerata e shtatë e Golfit do të ndërtohet në platformën e re të cilën do ta ndajë me modelin e ngjashëm me të, atë Passat. Platforma e re do të duhej të jetë pak më e lehtë, derisa do t’i mundësojë Volkswagenit përpunimin e versioneve karavan, kabriolet dhe kupe, duke marrë si shembull atë Passat CC, si dhe variantet e tij me motorizim të përparmë dhe integral.
Golf VII në vitin 2012 Golf7a
Automjeti do të futet në lëvizje nga paleta standarde e motorëve prej të cilëve do të veçohet njësia e re 1.2-litërshe TSI me 105 kuaj fuqi, si dhe tre-cilindërshi i porsa-paraqitur 1.2-litërsh TDI me 75 kuaj fuqi dhe 120 Nm i cili Golfit do të duhej t’i siguroj emetimin e CO2 më të ulët se 100 gramë për kilometër. Gjenerata e shtatë e Golfit supozohet do të duhej të vjen në version hibrid ku elektromotorit do t’i bëjnë shoqëri motorët me naftë apo edhe ata me benzinë.
Nga avancimet tjera teknologjike, gjenerata e shtatë e Golfit do të ketë sistem për njohjen e shenjave të trafikut si dhe sistem për auto-parkim, derisa portali automobilistik AutoExpress përmend edhe sistemin që lidhet me navigacion i cili ua tërheq vëmendjen vozitësve për kthesa të rrezikshme, kufizim të shpejtësisë, tatëpjeta dhe përpjeta të mëdha. /Telegrafi/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Golf VII në vitin 2012
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Capello trajner i Anglisë deri në vitin 2012
» Golf Cabrio vjen në mot
» 50 ueb-faqet më të mira për vitin 2011
» Windows 8 na vjen më 2012
» Van Nistelrooy: Dua të luaj në Euro 2012

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Teknologjia-
Kërce tek: