Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Ndërtohet shtëpia më e shtrenjtë në botë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
iliriana


<b>Postime</b> Postime : 3702

Ndërtohet shtëpia më e shtrenjtë në botë Empty
MesazhTitulli: Ndërtohet shtëpia më e shtrenjtë në botë   Ndërtohet shtëpia më e shtrenjtë në botë I_icon_minitimeMon Oct 25, 2010 7:17 am

Ndërtohet shtëpia më e shtrenjtë në botë 24-ndertesa-14
New Delhy, 24 tetor – Një biznesmen hindus ka ndërtuar shtëpinë më të shtrenjtë të ndërtuar ndonjëherë, e vlerësuar në rreth 723 milionë euro.

Shtëpia, apo më mirë të thuhet pallati, përfshin 3 fusha helikopterësh, një sistem kontrolli privat të trafikut ajror, një parking 6-katesh të veturave, 600 të punësuar, një kopsht të rrethuar me një mur të lartë deri në katër kate dhe një kinema, transmeton NOA.

Shtëpia është 173 metra e lartë dhe është quajtur Antilia, si emri mitologjik i ishullit të Oqeanit Atlantik dhe përfundoi pas 7 vjet ndërtimi.

Pronari është Mukesh Ambani dhe familja e tij, Nita gruaja dhe tre fëmijët, të cilët do të banojnë në këtë shtëpi më 28 tetor, ditën kur do të bëhet edhe një festë, ku do të jenë të pranishëm elita hinduse, duke përfshirë dhe kryeministrin Manmohan Singh si dhe yllin e briketit Sachin Tendulkar.

Ndërtesa ndodhet në Mumbai, duke i dhuruar kështu pronarit një panoramë të qartë mbi të gjithë qytetin dhe Detin Arabik.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ndërtohet shtëpia më e shtrenjtë në botë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shtëpia e mbrapsht
» Fotoja më e shtrenjtë në botë
» Doneri më i shtrenjtë në botë
» Qeni më i shtrenjtë në botë, 1 milion euro
» 6 milionë euro stilografi më i shtrenjtë në botë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Kuriozitete-
Kërce tek: