Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Telefoni bie edhe në Himalaje, majën më të lartë të botës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
iliriana


<b>Postime</b> Postime : 3702

Telefoni bie edhe në Himalaje, majën më të lartë të botës Empty
MesazhTitulli: Telefoni bie edhe në Himalaje, majën më të lartë të botës   Telefoni bie edhe në Himalaje, majën më të lartë të botës I_icon_minitimeSun Oct 31, 2010 6:41 am

Telefoni bie edhe në Himalaje, majën më të lartë të botës F.1030174154648_m
Nepal- Askush nuk është kurrë vetëm. Telefoni, një mjet i pazëvendësueshëm dhe kaq i domosdoshëm komunikimi, tani kërcënon të prishë edhe qetësinë madhështore të Himalajeve.
Nepal- Askush nuk është kurrë vetëm. Telefoni, një mjet i pazëvendësueshëm dhe kaq i domosdoshëm komunikimi, tani kërcënon të prishë edhe qetësinë madhështore të Himalajeve.

Kështu, një kompani telefonike nga Nepali, ka mundur që të çojë shërbimin 3G edhe në Everest, majën më të lartë të botës.

Një gjë e tillë është bërë për t’i lejuar alpinistët që të udhëzohen në rrugën e tyre gjatë ngjitjes së vështirë në Himalaje, për të përfituar nga interneti i shpejtë dhe telefoni.

Biseda e parë u arrit që të kryhej me një alpinist që kishte kapur majën prej 5.200 metrash mbi nivelin e detit.

Ky shërbim bëhet me dijeni se do të mbulojë gjithë luginën Khumbu dhe do të lejojë për komunitetet lokale një nivel të komunikimit që ishte më parë i mundur vetëm me telefona satelitorë të shtrenjtë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Telefoni bie edhe në Himalaje, majën më të lartë të botës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Indi: Vajzave të pamartuara u ndalohet telefoni mobil
» Adoleshenti arrin majën e Everestit
» Besim Beqaj edhe ministër, edhe biznesmen
» Google: Shtypni dokumente nga telefoni juaj
» Zbulohet telefoni i mençur ViewPad 4 në Android

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Kuriozitete-
Kërce tek: