Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Studentë i FM-së
iliriana

<b>Postime</b> Postime : 3702

Sunderland mposht Chelsean, Arsenali kalon Mançën! Empty
MesazhTitulli: Sunderland mposht Chelsean, Arsenali kalon Mançën!   Sunderland mposht Chelsean, Arsenali kalon Mançën! I_icon_minitimeMon Nov 15, 2010 6:49 am

Sunderland mposht Chelsean, Arsenali kalon Mançën! 14-anglezet4
Londër, 14 nëntor –Futbollistët e ish ekipit të Lorik Canës, Sunderland, bënë befasi të dorës së parë duke mundur në Londër skuadrën vendëse Chelsea, madje hiç më pak se me rezultat 3:0.
Lojtarët e kampionit aktual të Anglisë dolën në fushën e Stamford Brigde me vetëbesim të madh pasi në stadiumin e vet nuk kishin pranuar gol plotë 871 minuta, kurse në anën e kundërt kishin kudrën e cila në 24 ndeshje si mysafire ka shënuar vetëm një fitore.
Në anën tjetër në Liverpool, në ndeshje me skuadrën e Evertonit, të zgjedhurit e Wengerit që nga fillimi i ndeshjes hynë me dëshirë për fitore, sepse me ngadhënjimin eventual dhe pas barazimit të Manchester Unitedit 2:2 me Aston Villan, Arsenalit i hapej mundësia të ngjitet në vendin e dytë të tabelës së klasifikimit. Dhe ia doli të fitojë me rezultat 2:1 e Sagna dhe Fabregasit, kurse për vendësit shënoi Cahill.