Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Martohen çdo dy ditë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
iliriana


<b>Postime</b> Postime : 3702

Martohen çdo dy ditë Empty
MesazhTitulli: Martohen çdo dy ditë   Martohen çdo dy ditë I_icon_minitimeTue Nov 16, 2010 9:14 pm

Martohen çdo dy ditë F.1115213415992_m
Derisa disa çifte heqin të zitë e ullirit për të mbërritur tek altari, britaniku Mark dhe bashkëshortja e tij, australiania Denisse Duffield-Thomas, i thanë njëri tjetrit “PO”, para altarit hiq më pak se 83 herë. Ata shpresojnë se do të martohen 100 herë.
Momentalisht janë në të njëjtën pozitë me rekorderët e deritashëm të Guinnessit. Çifti kishte fituar garën për punën e testimit të lokacioneve më të mira për martesë dhe vendeve më të përshtatshme për muajin e mjaltit të firmës irlandeze “Runaway Bride and Groom” (“Nusja dhe dhëndëri që braktisin altarin”). Për këtë punë kishin konkurruar 30.000 njerëz.

Herën e fundit ata janë martuar në një klub të plazhit australian Port Douglas Peppers të premten. Qifti për herë të parë është martuar në Britaninë e Madhe në gusht të vitit të kaluar, ndërsa pas kësaj ata kishin organizuar dasmën në një plazh të Australisë.

Në gjashtë muajt e fundit ata ripërtërinë betimin e martesës në të gjitha vendet më interesante të botës, shpella, laguna, rrënoja të kishave. Fotografitë e ceremonisë së martesës i publikojnë në blogun e tyre.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Martohen çdo dy ditë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Takohen si fëmijë, martohen pas 20 vjetëve
»  Për 10 ditë, 500 të rinj në AAK
» Dhjetë ditë fushatë
» Dyvjeçari pi 40 cigare në ditë
» Dhjetë ditë fushatë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Kuriozitete-
Kërce tek: