Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Studentë i FM-së
iliriana

<b>Postime</b> Postime : 3702

Roma përmbys Bayernin Empty
MesazhTitulli: Roma përmbys Bayernin    	  Roma përmbys Bayernin I_icon_minitimeWed Nov 24, 2010 7:24 am

Roma ka arritur të kthehet nga disavantazhi prej dy golash për ta fituar takimin kryesor të xhiros së pestë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve me rezultat 3-2.
Bavarezët kaluan të parët në epërsi në minutën e 33-të pas një aksioni, kur Franck Ribery pasoi një top te Mario Gomez dhe ky i fundit plasoi topin në rrjet.

Ishte sërish Gomez, lojtari i cili pas gjashtë minutash dyfishoi epërsinë e mysafirëve pas asistimit të Thomas Muller (39’), dhe me rezultat 2-0 përfundoi pjesa e parë.

Në fillim të pjesës së dytë (49’), Giallorossët arritën të ngushtojnë rezultatin në 2-1 me golin e Marco Borriellos, i cili u asistua nga Jeremy Menez.

Një aksion i mirë i Vucinic, Riise dhe Daniele De Rossi, përfundoi me barazimin e rezultatit nga ky i fundit (81’).

Në minutën e 84 u akordua penallti për Romën, ndërsa i saktë nga pika e bardhë ishte kapiteni Francesco Totti, i cili kaloi për herë të parë vendasit në epërsi.

Me këtë fitore, Roma ngritet në kuotën e nëntë pikëve, tre më pak de Bayerni që mban vendin e parë.

Në takimin tjetër të Grupit E, Baseli ka shënuar fitore minimale prej 1-0 kundër CFR Cluj, ashtu që ekipi zviceran mban vendin e tretë me gjashtë pikë.